Lokacija : Beograd, SRBIJA

REZULTATI Empty
PočaljiNaslov: REZULTATI   REZULTATI EmptyČet Jul 17, 2008 1:03 pm

...

Sjajne rezultate na svom drugom učešću na juniorkom Gren slemu postigao je i šesnaestogodišnji Filip Krajinović. Talentovani član akademije Nika Bolitijerija, upisao je na Vimbldonu ukupno šest pobeda, dve u kvalifikacijama, koje je morao da igra zbog slabog renkinga u trenutku prijave za turnir (u nedelji kada je startovao turnir Filip se nalazio na 37. poziciji najboljih juniora sveta) i još četiri u glavnom žrebu, ne izgubiši pri tom nijedan set. U drugom kolu naš teniser bio je bolji od Amerikanca Rajana Herisona, 708. igrača planete, koga se sećamo kao jednog od najmlađih tenisera u istoriji, koji je zabeležio pobedu u jednom ATP duelu (Rajan ima 15 godina, a savladao je Pabla Kuevasa u 1. kolu turnira u Hjustonu ove godine). U polufinalu Filip je zaustavljen od Grigora Dimitrova, godinu dana starijeg bugarskog tenisera, trenutno 13. juniora sveta, a konačni rezultat glasio je 3:6, 3:6. Prvih pet meseci ove godine, mladi Somborac bio je koncentrisan na seniorske turnire i u više navrata uspešno je prolazio kvalifikacije (na pojedinim fjučersima i kroz četiri kola), ali je na startu glavnih takmičenja, došivljavao poraze. Prvu pobedu i prve ATP bodove upisao je u maju plasmanom u 1/4 finale fjučersa Oranž Park na "domaćoj" Floridi. Sa bodovima osvojenim u singlu i dublu (2.kolo) na Vimbldonu Filip bi na juniorskoj ITF listi od ponedeljka 08.07. trebalo da se nađe negde oko 22. pozicije.